Class C State Golf Tournament Tee Times - KFBB.com News, Sports and Weather

Class C State Golf Tournament Tee Times

Posted: Updated:

Class C State Golf Tournament will be at Marias Valley Golf Course (Hosted by Sunburst/N. Toole County High School)


Boys Tee Times


9AM

Michah Nicholas (Seeley-Swan)

Lane Seymour (Chinook)

Josh Benda (Superior)

Trevor House (Lone Peak)

9:10AM

Derek Bell (Chinook)

Charlie Johnson (Lone Peak)

Garret Wolstad (Harlowton)

Josh Smith (Northern Cheyenne)


9:20AM

Ian McIntosh (Chinook)

Griffin House (Lone Peak)
Colton Schraner (Great Falls Central)

Reed Wasson (Harlowton)


9:30AM

Quinn House (Lone Peak)

Jesse Tudor (Harlowton)

Kade Freide (Chinook)

Joey Bawden (Culbertson)


9:40AM

Connor DeBruycker (Fort Benton)

Logan Vining (Centerville)

Cory Valenzano (Darby)

Darren Malek (Highwood)


9:50AM

Jacob Hagan (Scobey)

Grant McNeil (Park City)

Mckinley Nicholas (Seeley-Swan)

Monte Cayko (Fairview)


10:00AM

Joshua Cahoon (Seeley-Swan)

Lane Prosser (Great Falls Central)

Jaren McNeil (Park City)
Austin Scott (Centerville)


10:10AM

Jacob Haley (Seeley-Swan)

Jackson Nagy (Sunburst)

Collin Ryder (Bainville)

Erick Hendrickson (Culbertson)


10:20AM

Andrew Chapman (Great Falls Central)

Landen Kilgore (Scobey)

Logan Simmes (Sunburst)

Luke Boyce (Superior)


10:30AM

Brett Andreason (Fairview)

Ryal Briese (Fort Benton)

Kade Guenther (Med Lake/Froid)

Tyler Tharp (Sunburst)


10:40AM
Lane Engel (Whitewater)

Taylor Arganbright (Fort Benton)

Andrew Managhan (Saint Regis)

Jaydy Briese (Fort Benton)


10:50AM

Kevin Rust (Westby/Grenora)

Dylan Rabbe (Bainville)

Thomas Bird (Heart Butte)

Talon Johnstone (Park City)


11AM

Trevor Girard (Scobey)

Tristin Bullshoe (Valier)

Braydon Olson (Culbertson)

Bryson Glines (Ennis)


11:10AM

Aaron Lagerquist (Westby/Grenora)

Lee Potts (Manhattan Christian)

Donald Bishop (Northern Cheyenne)

Braydon Dunk (Sunburst)


11:20AM

Taryn Verveis (Superior)

Torren Russell (Northern Cheyenne)

Grant Davison (Great Falls Central)

Justin Aims Back (Heart Butte)


11:30AM

Conner VanDyken (Manhattan Christian)

Chance Kind (Centerville)

Anthony Aims Back (Heart Butte)


Girls Tee Times


9AM

Krisha McKinley (Valier)

Tehya Braun (Lone Peak)

Morgan Popp (Park City)

Heather LaPlant (Broadus)


9:10AM

Kayla Howard (Whitewater)

Johanna Stinson (Belt)

Courtney Lindskog (Sunburst)

Bailey Bice (Broadus)


9:20AM

Krista Hauschulz (Sunburst)

Ashlyn VanDyken (Manhattan Christian)

Breezie Culver (Centerville)

Abby VanderKolk (Great Falls Central)


9:30AM

Riley Reed (Harlowton)

Janie Izzo (Lone Peak)

Kaycee Howard (Whitewater)

Katara Ryan (Sunburst)

9:40AM

Kassie Gilbert (Great Falls Central)

Hannah Pimperton (Fort Benton)

Cyra Mears (Saco)

Delaney Gilbert (Centerville)


9:50AM

Katie Reid (Lone Peak)

Ashley Cheesman (St. Regis)

Shae Cady (Scobey)

Baylee Sciuchetti (Ennis)


10AM

Denise Lafontaine (Highwood)

Jordan Surber (Chinook)

Rose Kimm (Manhattan Christian)

Courtney Cheesman (St. Regis)


10:10AM

Katrina Adkins (Centerville)

Allison Skoyen (Chinook)

Adrianna Irvine (Belt)


10:20AM

Shayden Todhunter (Harlowton)

Jessie Hood (Seeley-Swan)

Hannah Schqeitzer (Belt)


10:30AM

Keeley Stephenson (Scobey)

Serena Loney (Seeley Swan)

Dakota Romero (Belt)

Powered by Frankly
Copyright - All content © 2001 - 2018. All Rights Reserved. For more information on this site, please read our Privacy Policy, Terms of Service, and Ad Choices.